Site Loader
111 Rock Street, San Francisco
photoshop-first-time-6

PHOTOSHOP CS6 ابزار اصلی برای کاربران

اگر شما تجربه کار با فتوشاپ دارید، احتمالا به راحتی فتوشاپ CS6 را تغییر دهید. از سوی دیگر، اگر این اولین بار است که شما با استفاده از فتوشاپ در فتوشاپ CS6 فریب خورده اید، ممکن است فریب خورده باشید. در حالی که این کاملا قابل درک است، خبر خوب این است که اگر اطلاعاتی در مورد ویرایش های عکس در CS6 بدست آورید، احتمالا فتوشاپ ابزار است که هرگز نمی خواهید بدون آن باشد. بیایید شروع کنیم.

وارد کردن تصاویر برای اولین بار

فتوشاپ CS6 یک ابزار برای ویرایش و کار با انواع مختلف تصاویر است. بنابراین قبل از اینکه شروع کنید، باید چند تصویر را در ذهن داشته باشید که می خواهید با آنها کار کنید و آنها را در یک ناحیه بر روی کامپیوتر خود ذخیره کنید، مانند My Pictures یا محل دیگری از انتخاب شما. سپس برای شروع، به سادگی بر روی آیکون فلش در نوار ابزار سمت چپ کلیک کنید و سپس روی فایل در بالای نوار ابزار کلیک کنید. مکان را از منوی کشویی انتخاب کنید و سپس به محل ذخیره سازی تصویر خود بروید. بر روی تصویری که میخواهید استفاده کنید، روی آن کلیک کرده و سپس روی «محل» کلیک کنید یا کلید Enter را فشار دهید.

photoshop-first-time-1-1-1

شروع کار با ابزار برش

اگرچه ممکن است برداشت ممکن است به عنوان یک ابزار جدید هیجان انگیز به نظر برسد، اما برای مبتدی برای استفاده در فتوشاپ CS6 طراحی شده است. اگر ویژگی اصلی ویرایش را که اکثر مردم با عکس هایشان انجام می دهند را در نظر بگیرید، این تصویر را علاوه بر تنظیم رنگ و سایر کارهای ویرایش نیز برش می دهد. یکی از چیزهایی که مبتدیان همیشه می خواهند بدانند چگونه باید یک تصویر را بسازید.

ابزار Photoshop cropping در گذشته تا فتوشاپ CS6 پیشرفت نکرده است. و این بار آن را برای قابلیت استفاده بهبود یافته بدون در نظر گرفتن اگر شما یک کاربر مبتدی یا با تجربه است. برای شروع به سادگی بر روی ابزار برش در نوار ابزار چپ کلیک کنید و آن را به گوشه ای از تصویر اعمال کنید. سپس به راحتی دسته ها را بکشید یا می توانید از ویژگی های دستی کتابچه راهنمای کاربر استفاده کنید.

photoshop-first-time-2-2-2

اگر می خواهید تمام داده های تصویر خود را قبل از برداشت نگه دارید، علامت چک را از Delete Crop Pixels حذف کنید تا مانع از برنامه رد کردن داده ها شود تا زمانی که بخواهید آن را حذف کنید. برای قبول ویرایش Crop شما به سادگی بر روی علامت چک در سمت راست بالا کلیک کنید. اگر شما بیشتر از تصویر قبلی می خواهید، به سادگی بر روی ابزار ابزار برش در نوار ابزار راست کلیک کنید و از دستگیره ها برای بازگرداندن بعضی از تصاویر استفاده کنید.

مقدمه ای بر گالری Blur

اگر عکسی با فعالیت های متعدد در تصویر دارید و می خواهید توجه بیشتری به یک جنبه داشته باشید، می توانید از گالری تاری که شامل سه ویژگی است که شامل Blued Blur، Iris Blur و Shift Tilt هستند استفاده کنید. شما می توانید با کلیک روی Filter در نوار ابزار بالا به این تنظیمات دسترسی پیدا کنید و سپس از منوی کشویی Blur را انتخاب کنید. این ویژگی ها به شما اجازه می دهد با تصویری که می توانید با یک دوربین سنتی انجام دهید کارهایی انجام دهید.

photoshop-first-time-3-3-3-3

به عنوان مثال، اگر Iris Blur را گرفته و آن را به تصویر بکشید و سپس با تنظیمات تارشدگی به طور مستقیم از رابط کار کنید، می توانید منطقه تاری را تغییر دهید یا با استفاده از مرکز ویژگی Iris Blur، تمیز را به بالا یا پایین بگیرید. سپس می توانید یک شی دیگر را در عکس انتخاب کنید و اثر را دوباره ایجاد کنید که به طور همزمان امکان مشاهده دو اثر را می دهد. این به شما اجازه می دهد تصویر را فراتر از آنچه که معمولا با یک دوربین انجام می دهید، افزایش دهید.

photoshop-first-time-4-4-4-4

با استفاده از ویژگی زاویه گسترده Adaptive

اگر عکسی دارید که با زاویه دید وسیع یا لنز فیسبوکی گرفته اید، به جای اینکه از ویژگی اصلاح لنز استفاده کنید، می توانید از ویژگی Angular Wide Adaptive Widow استفاده کنید. شما می توانید این گزینه را با کلیک بر روی فیلتر در نوار ابزار بالا و سپس انتخاب زاویه گسترده Adaptive از منوی کشویی دسترسی پیدا کنید.

این ویژگی به طور خودکار دوربین و لنز را که شما استفاده می کنید شناسایی می کند، بنابراین در حال حاضر می داند که چه تنظیماتی می تواند به عکس انجام دهد. این به این معنی است که شما می توانید جنبه های عکس را به سادگی با کلیک کردن و کشیدن یک خط در ناحیه عکس که می خواهید درست کنید، درست کنید. این نتیجه بسیار ساده تر از استفاده از ویژگی اصلاح لنز در نسخه های گذشته را فراهم می کند.

photoshop-first-time-5-5-5-5

photoshop-first-time-6

photoshop-first-time-7-7-7

photoshop-first-time-8-8

تصحیح تصورات عکس

در نسخه های قبلی فتوشاپ اگر شما سعی در تکرار نواقص عکس دارید، سعی می کنید از نزدیک ترین منطقه از قبیل لبه عکس عکس بگیرید. حالا شما می توانید با استفاده از ابزار پچ Content-Aware پراکنده شوید، با کلیک کردن بر روی منوی کشویی کنار پچ در نوار ابزار بالا و انتخاب Content-Aware. در کنار Adaptation، از منوی کشویی Very Strict را انتخاب کنید. روی ابزار پچ در نوار ابزار چپ کلیک کنید و نقص و نقص را نقد کنید.

photoshop-first-time-9-9-9

این چند ویژگی اصلی هستند که به شما در استفاده از فتوشاپ CS6 کمک می کند. هنگامی که شما با استفاده از این گزینه تمرین می کنید، می توانید با برخی از ابزارهای دیگر موجود در CS6 که در دسترس هستند، تجربه کنید و به نتایج عکس های حرفه ای دست یابید.

photoshop-first-time-10-10-10-10

Post Author: admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *